Piece gazowe do Twojego domu

piece gazowe

Zastanawiając się nad najbardziej optymalnym sposobem ogrzewania musimy wziąć pod uwagę metraż budynku, ilość jego mieszkańców oraz częstotliwość użytkowania wody. Jednym z tańszych i bardziej opłacalnych sposobów ogrzewania są piece gazowe. Wykorzystując gaz z sieci, decydujemy się na potrzebny nam rodzaj kotła.

Rozmiary i umieszczenie kotłów

Jedną z kwestii, którą musimy wziąć pod uwagę jest rozmiar kupowanego przez nas kotła oraz miejsce, w którym go umieścimy. Mamy do wyboru kotły gazowe wiszące, które są stosunkowo lekkie oraz znacznie cięższe kotły stojące. Pierwsze z nich możemy umieścić zarówno w piwnicy, jak i w kuchni lub łazience. Dobierając odpowiednio wyglądający kocioł jesteśmy w stanie w taki sposób go zamontować, by współgrał wizualnie z resztą pomieszczenia i dobrze w nim wyglądał. Natomiast piece centralnego ogrzewania stojące są o wiele cięższe i większe z powodu wbudowanego w siebie zasobnika c.w.u., przez co stawiamy je w specjalnie przeznaczonych do tego kotłowniach.

Piece gazowe tradycyjne

Biorąc pod uwagę funkcjonalność oraz wydajność naszych kotłów piece gazowe dzielimy na tradycyjne oraz kondensacyjne. Pierwsze z nich są piecami gazowymi gorszej jakości, ponieważ nie wykorzystują całości energii, która jest zawarta w spalanym paliwie. Para wodna będąca produktem spalania jest odprowadzana, przez co tracimy znaczną część odnawialnego źródła.

Piece gazowe i kondensacyjne

Drugi rodzaj kotłów – kondensacyjne – są o wiele lepszym wyborem, który pojawia się w większości domów z dostępem do sieci gazowej. Powstała para wodna ulega w nich skropleniu, dzięki czemu może być ona wtórnie wykorzystana. Jest to o wiele bardziej opłacalna forma ogrzewania w domu.

W nowoczesnym budownictwie sięgamy po najwygodniejsze i jednocześnie najbardziej elastyczne rozwiązania. Jednym z nich są piece sterowane za pomocą własnego smartfona. Dlatego Dbając o komfort klientów twórcy kotłów kondensacyjnych proponują im najlepsze modele, w których wszystkie funkcje dostosowujemy za pomocą aplikacji zainstalowanej w swoim telefonie. Nawet nie ruszając się z fotela dbamy o to, by w naszym domu zawsze była potrzebna, ciepła woda. To wygoda połączona z najwyższej jakości produktami, które zapewniają bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Zobacz jaki komin do pieca gazowego jest najodpowiedniejszy.

Kotły gazowe jednofunkcyjne

Myśląc o sposobach podgrzewania wody możemy wyróżnić trzy rodzaje kotłów. Pierwsze z nich to piece jednofunkcyjne, które podgrzewają 100-200 litrów ciepłej wody. Oznacza to, że musimy znaleźć w naszym domu miejsce, w którym umieścimy swój piec. Jest to dobre rozwiązanie dla dużych budynków, w których mieszka kilka osób, a do kotła podłączone jest kilka kranów. Ciepła woda cały czas będzie krążyć w obiegu, więc potrzebna jest jej znaczna ilość. Tego typu kotły zwykle umieszczamy w piwnicach lub specjalnie wygospodarowanych kotłowniach.

Kotły gazowe dwufunkcyjne

To inny rodzaj kotłów, który łączy ogrzewanie budynku z podgrzewaniem wody na bieżąco. To znacznie mniejsze piece od modeli jednofunkcyjnych, które możemy umieścić w swojej kuchni lub łazience. Piece gazowe dwufunkcyjne są przeznaczone przede wszystkim do poborów wody, które znajdują się blisko siebie. Sąsiadujące ze sobą kuchnia oraz toaleta to budynki, w których kotły dwufunkcyjne idealnie się sprawdzą.

Kotły dwufunkcyjne z zasobnikiem

Trzeba jeszcze wspomnieć o kotłach dwufunkcyjnych z zasobnikiem, które są połączeniem dwóch wymienionych wyżej rodzajów. Niewielkich rozmiarów piece (ok. 50 l) zaczynają podgrzewać wodę w momencie, gdy skończy się ta z zasobnika. Dlatego Możemy podłączyć do niego różne pętle i korzystać z kilku kranów jednocześnie. Woda będzie krążyć w całym obiegu, a kocioł na bieżąco będzie ją podgrzewał.

Nowoczesne piece gazowe

Myśląc o nowoczesnym budownictwie i współczesnych rozwiązaniach należy pamiętać o tym, że właścicielom domów zależy na wygodzie oraz bezpieczeństwie całej rodziny. Dlatego też szukają rozwiązań, które będą nie tylko łatwe w obsłudze, ale i stosunkowo tanie oraz ekonomiczne. Dostosowane do naszych potrzeb piece podgrzewają wodę, kiedy jej potrzebujemy. Zdalnie sterowane kotły pozwalają na ustawienie wszystkich potrzebnych nam parametrów bez podchodzenia do sterownika. Wszelkie zmiany wprowadzamy na odległość, za pomocą naszego telefonu. To elastyczne, wygodne i bezpieczne rozwiązania stworzone z myślą o współczesnych, wymagających klientach