Nowoczesne piece kaflowe

nowoczesne piece kaflowe

Piec kaflowy jest tradycyjną i efektywną metodą ogrzewania domu. Piękne kafle dekorują wnętrze i magazynują ciepło, stając się wydajnym a zarazem zdrowym sposobem na zapewnienie komfortu termicznego domownikom. Poza tym że, mają atrakcyjny wygląd, zawsze pozostają aktualne. Stanowią doskonałe uzupełnienie zarówno nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz, stanowią znaczący element wystroju wnętrza, nadając mu niepowtarzalny charakter. Na rynku dostępne są piece kaflowe z płaszczem wodnym, każdy może więc nabyć produkt odpowiadający swoi potrzebom i poczuciu piękna.

Piece kaflowe we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych

Przykładem niezwykle pięknych i profesjonalnie wykonanych pieców kaflowych są produkty włoskiej firma Sergio Leoni. Ceramikę do pieców kaflowych tworzą włoscy rzemieślnicy i artyści. Dla każdego pieca tworzona jest osobna rama, a każdy element jest dopasowywany do milimetra. Proces tworzenia ceramiki i powlekania jej emalią i malowaniem trwa do 100 godzin.

Piec kaflowy Sergio Leoni może być prawdziwą ozdobą wnętrza klasycznego i nowoczesnego. Z dostępnych modeli można wybrać piec odpowiedni do każdej aranżacji pomieszczenia. Włoskie piece kaflowe mają tyle wyrafinowania, połysku i estetyki, że przypominają dzieło sztuki. Są miłe dla oka, ozdabiają pokój i przyciągają wokół siebie innych jak magnes. Stając się centrum spotkań dla domowników i gości. Designerski piec kaflowy zmieści się w każdym domu, nawet najbardziej ekstrawaganckim.

Zalety i wady pieców kaflowych

Włoskie piece kaflowe są wykonane z metalu szlachetnego i wysokiej, jakości ceramiki ogniotrwałej. Piece te działają na zasadzie konwekcji termicznej. Ciepło pochodzące z pieca rozdziela się równomiernie w domu i pozostaje tam przez długi czas, bez konieczności dodatkowej wentylacji. To, czym wyróżniają się te piece to przyjazne promieniowanie podczerwone i wysoka efektywność.

Ceramika z której zbudowane są piece, jest doskonałym akumulatorem ciepła. Jej zalety nie ograniczają się tylko do tego. Płytki służą przez długi czas i praktycznie nie chłoną brudu, więc łatwo jest dbać o ich czystość i estetykę. Płytki kaflowe wykonywane są ręcznie a następnie zdobione przez artystów malarzy. Do malowania i dekorowania wykorzystują tylko wysokiej, jakości farby. Mistrzowie, którzy tworzą piece dbają o każdy szczegół, dlatego każdy kafel jest idealnym elementem całości.

Wydajność urządzeń grzewczych jest dziś bardziej niż kiedykolwiek ważna. Pod tym względem firma Sergio Leone oferuje modele pieców, które można uzupełnić o akumulatory ciepła. Są to bloki szamotowe, które są zamontowane wokół komina. Na zewnątrz pokryte są elegancką kolumną wykonaną z ceramiki w tym samym kolorze i stylu, co korpus pieca. To urządzenie umożliwia przedłużenie wymiany ciepła na kilka godzin.

Ze względu na równomierną emisję ciepła z całej powierzchni pieców kaflowych temperatura w pomieszczeniu nie ulega gwałtownym zmianom. Piece mają również efekt akumulacji ciepła, dzięki czemu ogrzewają pomieszczenie przez długi czas po zakończeniu procesu ogrzewania. Temperatura zewnętrznej warstwy ceramiki nie przekracza 80 stopni. Szczelna obudowa komory pieca jest wykonana ze specjalnej żaroodpornej stali o grubości 3 mm. Wewnątrz komory spalania wyłożona jest grubymi płytkami szamotowymi. Drzwi pieca, grill konwekcyjny i dekoracyjne detale pieców kaflowych mogą być wykonane z chromowanego metalu lub mosiądzu. Nadaje to produktom bardzo szlachetny wygląd. Wszystkie modele mają wysoką wydajność, precyzyjne sterowanie spalaniem i system czystego szkła.

Wadą takiego pieca kaflowego jest jego wysoka cena, która może niektórych zniechęcać do zakupu, ale jest to wyjątkowy produkt. Ponadto wytwarzanie pyłu przy czyszczeniu pieca można nazwać wadą, ale nie można tego uniknąć posiadając takie urządzenie.

W jakich pomieszczeniach mogą być instalowane nowoczesne piece kaflowe?

Tak wyjątkowe produkty grzewcze jak nowoczesne piece kaflowe wyglądają bardzo efektownie w salonie, gdzie rodzina lubi spędzać czas oraz organizować imprezy dla znajomych. Zapoznając się z ofertą modeli pieców Sergio Leoni, wybór nie będzie trudny. Dlatego trzeba polegać na swoich preferencjach estetycznych i aranżacji salonu. Przykładem delikatnego w formie, ale niezwykle eleganckiego urządzenia jest piec kaflowy Castellana. Castellana wykonany jest z żeliwa i wykończony mosiądzem i ceramiką, które po specjalnej obróbce są ognioodporne.

Ten piec działa poprzez rozpalanie drewna opałowego. Duże wymiary komory spalania umożliwiły zainstalowanie dodatkowych drzwi z boku, co sprawia, że jej użytkowanie jest jeszcze wygodniejsze i wydajniejsze. W tym modelu nie stosuje się różnych akcesoriów, takich jak silniki elektryczne lub wentylatory. Specjalna konstrukcja pozwala równomiernie i szybko ogrzać całe pomieszczenie, po wygaśnięciu ognia pomieszczenie może długo utrzymywać ciepło. Aby nadać piecowi luksusowy wygląd, producenci wykonali jego wykończenie w kolorze złotym, co pozwoli podkreślić piękno salonu.

Nowoczesne piece kaflowe można instalować także w obiektach usługowych typu hotele czy restauracje. Obecność pieca kaflowego podniesie walory aranżacyjne a obiekt będzie postrzegany, jako komfortowy i urządzony ze smakiem. Dobrym przykładem modelu, który doskonale odnajdzie się zarówno w holu hotelowym i apartamencie a także w stylowo urządzonej restauracji jest piec kaflowy Maria Luigia wykonany w stylu vintage. Ta konstrukcja pokazuje wyjątkowe wyrafinowanie, elegancję, proporcje, które są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Dlatego zaspokajają gusta najbardziej ambitnych klientów. Ceramiczne, wyłożone kafelkami okładziny tego modelu pokazują przyjemną nostalgię za przeszłością, prowadzą do estetycznej rozkoszy. Gładkie, zaokrąglone linie, zrównoważona geometria, wdzięczna kolumna kominowa, elementy żeliwne i mosiężne. Wszystko to składa się na jeden niesamowity piec z serii Sergio Leoni.